آقای حجاب دبیر با اخلاق دوران گذشته هفتکل

آقای حجاب

 خدا رحمت کند این مرد شریف را . یکی از کسانی  که با دیدن آن

در حیاط دبیرستان رودکی احساس ارامش  را در فضای مدرسه طنین افکن می نمود اقای حجاب  بود .

گرچه مدتی سمت معاون دبیرستان  را داشت و معمولا" یک چوب دستی هم در دستش بود  . و بچه های  فضول و شیطون با ان تنبیه می نمود و لی همان چوب دستی هم حکم نوازشی را برای بچه ها داشت و تا حد امکان از آن برای ترساندن و جلوگیری از  بی نظمی استفاده می شد .

روشی که آقای حجاب برای متنبه کردن دانش اموزان  بکار می برد بیشتر بدین صورت بود که اگر شکایتی از دانش آموزان متوسط و خوب می شد همیشه بعد از تحقیق به انها می گفت برایم  قابل قبول نیست که این دانش آموز فضولی و یا بی انضباطی کرده باشد و با این روش ما ها را مواخذه وسرزنش می کرد  بطوری که اکثر بچه ها خجالت می کشیدند که به گوش آقای حجاب  برسد که  بی انضباطی کرده اند و این روش خیلی موثر بود در حفظ نظم در مدرسه .و همیشه دانش اموزان  با دیده  بسیار محترمانه  به وی نگاه می کردند .

برخی اوقات که معلم سر کلاس نبود . به کلاس می آمد و تا حد امکان سعی می کرد درس همان  کلاس را یک جوری تدریس نماید که زمان کلاس و درس هدر نرود

اولیا و والدین  دانش آموزان هم احترام بسیاری  برای وی قائل بودند که نتیجه برخورد صمیمانه و خاضئانه وی بود .

هرچه خاطره های دوران گذشته و مسافرت های اردوئی با  وی را مرور می کنم باورم نمی شود که وی دار فانی را وداع نموده باشد ولی همیشه یاد و نام  وی با  هفتکل و رودکی و سایر مدرسه ها و دبستان ها هست که در انها تدریس می نمود.

 آقای حجاب از ورزشکان قدیم  و عضو تیم تاج سابق واستقلال امروز بود که با  برخی از ورزشکاران  بنام هفتکل مانند: شیری. هوشنگ ممبینی . سیاوش حیدری . اورکی.و...... هم دوران بود .

یادش برای همیشه گرامی و جاودان باد .

 

 

 

/ 2 نظر / 18 بازدید
mehran

زنده باشید مرد شریف. مامان من چهارده چریک هفکله. نصف فاملیم هفکلیه.

فرشته رضایی

باسلام مطالب جالبی است . دست مریزاد به پرواز شک کرده بودم به هنگامی که شانه هایم از توان سنگین بال خمیده بود شاملو یاعلی موفق باشید