یاغیش.دومین جشنواره ایل قشقائی در گزین هفتکل

بنام خدای مهربان

 فاتحه ای  بردومین جشنواره همایش ایل  قشقائی در گزین هفتکل

دومین جشنواره همایش ایل قشقائی در مورخه 92.11.18 در شرایطی برگزار گردید که موج موج همشهریان گرامی  هفتکلی  از ایل بزرگ قشقائی و ایل بختیاری و سایر علاقمندان با شوق و ذوق بسیاری خود را  با حد اقل  امکان ، وسائل نقلیه ای در روز جمعه گذشته به محله گزین در هفتکل رساندند تا شاهد برگزاری جشنواره ای بهتر از سال گذشته که اولین سال برگزاری بود  باشند . ولی صد افسوس که تلاش علاقمندان  بی نتیجه ماند و نگاه سخت گیرانه مسئولین محلی مانع  از آن شد که مراسم با برنامه های خوب و دلنشین وشنیدن صدای ساز و دهل قشقائی و شادی بازدید کنندگان همراه باشد  و اگر همین منوال ادامه داشته باشد باید از ته دل فاتحه ای بر  چنین همایش و جشنواره هائی در سال های آتی باشیم .

مراسم در بعد از ظهر روز جمعه با تلاوت قران و اجرای  اواز های محلی قشقائی با دستگاه ارگ و اجرای  چند  قطعه ادبی طنز  توسط اقای بهرامی  ویک نمایش طنز به زبان ترکی با نام " آفت " و چند قطعه شعر و  موسیقی  به پایان رسید . و آنچه  بر جای گذاشت یاد یک خاطره تلخ از این همه مسافتی که پیموده  شد تا شاید در یک روز خوب آفتابی در صحرای دلنشین تپه ماهوری گزین هفتکل شاهد اجرای  یک مراسم اصیل قشقائی  با یاد ایام گذشته در هفتکل باشند .

همایش با نام ترکی یاغیش(باران) اجرا گردید.که شاید از پیش معلوم بود که اجرای سرد مراسم مانند باران تندی بر اعصاب و پیکره بازدید کنندگان قرار بود باریده شود .

مراجعین مایوس و سرگردان ازشرکت در همایش ، در گوشه و کنار جاده پر طراوت از علف های خود رو سعی می کردند باگردش در طبیعت بهاری  حداقل ا ستفاده ای از شرایط به عمل  آمده بیاورند . در پایان از تلاش عزیزانی که علیرغم نگاه سخت منشانه ارشاد هفتکل  سعی در انجام مراسم داشتند تقدیر فراوان می گردد.

والسلام

/ 1 نظر / 51 بازدید
(◡‿◡✿)

(◡‿◡✿) خيلي کم مي خنديم، خيلي تند رانندگي مي کنيم، خيلي زود عصباني مي شويم، تا ديروقت بيدار مي مانيم، خيلي خسته از خواب برمي خيزيم، خيلي کم مطالعه مي کنيم، اغلب اوقات تلويزيون نگاه مي کنيم و خيلي بندرت دعا مي کنيم http://salamshokravi.persianblog.ir شکروی (◔◡◔)(◕‿◕)(◔◡◔)