در جستجوی اثار باقیمانده از محل زندگی سفر کرده ها

فلوتینگ. محلی که منبع های آّب هفتکل در بلندای کوه تپه های شهر  و مشرف به هفتکل قرار داشتند .

در این محل در سال های گذشته مردم به دامداری و کشاورزی و اشتغال در حراست از منابع آب  و تاسیسات  شرکت نفت ...زندگی می کردند . و با خروج شرکت نفت ار هفتکل و گسترش شهر نشینی و کاهش دامداری و کشاورزی مردم به تدریج به محله های دیگر کوچ نمودند .

در سال  فروردین1390  من و برادرم حسن افشاری به این محل  رفتیم و از آثار باقیمانده و   و اهل قبور اجداد مادری و کوه های اطراف دیداری تازه نمودیم . با یاد  زمانی  به با مادرمان در این مکان  به دیدار اقوام و آشنایان می آمدیم .

در حین گشت و گذار  به یک کندوی  زنبور عسل نیز برخورد نمودیم .

.درعکس زیر در سالهای ورود شرکت نفت تا سال 1352 الی 53 حدود 10 خانواده  زندگی می کردند . و اکنون آثاری از سنگ های  آن هم دیده نمی شود . و جای بسی تاسف است که همیشه گورستان ها پا بر جا هستند .

/ 2 نظر / 27 بازدید
حقدوست

[گل][گل][گل][گل][گل][گل][گل][گل][گل][گل] [گل][گل][گل][گل][گل][گل][گل][گل] [گل][گل][گل][گل][گل][گل] سلام دوست ارجمند. امیدوارم در ادامه راه این وبلاگ و نیز زندگی موفق باشید. با پنجمین مطلب در مورد «جنّ و اجنّه» در خدمت شما هستم. ********** [گل][گل][گل] «اقسامی از جن و کارهای آنها را بشناسید: غول، سعلاب، أم صبیان، عفریت و ...» [گل][گل][گل] ********** به همراه احادیث بسیار زیبایی که این هفته برای شما آماده کرده‌‌ام. البته توصیه میکنم حداقل بقیه مطالب «صفحه اول» و «صفحه دوم» را هم ببینید. امیدوارم تمام لحظات زندگی را شاد و خرّم باشید. [گل][گل][گل][گل][گل][گل] [گل][گل][گل][گل][گل][گل][گل][گل] [گل][گل][گل][گل][گل][گل][گل][گل][گل][گل]

روزبه

درود بر عمو منوچهر عزیز......