نوروز 93

دعای تحویل سال در سفره هفت سین پارک هلال احمر اهواز.

-------------------------------------------------------------------------------------------

پارک هلال احمر اهواز

---------------------------------------------------------------------------------------------

پارک ساحلی اهواز- کیان پارس

در گذر زمان-

زمان سپری می شود و عمر ما می گذرد و فقط یادی ممکن است در سابقه ذهنی اشنایان از اعمال خوب و بد ما  به یادگار بماند .

----------------------------------------------------------------------------------------------

بنام خدا

نوروز بر همه مبارک  باد.

نوروز آمد با همه زیبائی هایش، با هوای نیمه ابری با بارندگی  و با پرتو رنگارنگ آفتاب عالمتابش  و مرا به خاطرات گذشته خود سوق داد .

سال هاست که از هفتکل بیرون زده ام و در اهواز و شهر های دیگر خوزستان زندگی کرده وهم اکنون در اهواز هستم ، ولی نمی دانم که چرا  نوروز  و عید و بهار  را با نام و یاد هفتکل خوشم .

هر چند که هر وقت از هفتکل و خاطرات خودم و دوران کودکی و دبستان امید و دبیرستان رودکی و....بنگله های روی تپه های مشرف  به شهر و باغ ملی و تل عاشقی و برم سبز و باغ ابوالحسن و آب سده و چشمه شیرین و فلوتین و بازار و.....ده ها نقطه دیگر  می گویم اطرافیانم و بخصوص فرزندانم دادشان  به هوا می رود و می گویند  دوباره شروع شد !  

خاطرات هرکس در درجه اول برای خودش مهم است و در مراتب بعدی برای کسانی که  به ان خاطرات به طریقی  دلبستگی و یا وابستگی داشته باشند .

سیزده بدر ما هم اغلب دشت هفتکل و تپه های اطراف  طوفشیرین و برخی اوقات در کنار منبع های آب هفتکل (فلوتینگ یا فلوتین ) بدر  می شد ، همراه پدر و مادر و همسایه ها و دیگر هم محله ای های ما در طوفشیرین .

اکنون حدود سی و چند سال است که دیگر در هفتکل زندگی نمی کنم ولی بهار و طبیعتش را در هفتکل جستجو می کنم. در ماورای خاطرات دوران کودکیم ان زمانی که دشت هفتکل مملو از گلهای لاله (شقایق ) و بابونه وبوته های اسفند وگل های سیر و سنبل و جعفری و همیشه بهار و گل روغنی و ..........بصورت خود رو سنگ فرش می شد .

آن زمانی که مردم با درآمد ناچیز خود زندگی سالم تری داشتند وو صفا و یک رنگی  و صداقت در دل تمام اهالی مردم شهر ما جای خاص خود را داشت و خبری از نیرنگ و فریب و کلاه برداری و رشوه و نزول و سود پول و دروغ و کلک وفساد و فحشا و ..........................در سطح فعلی در جامعه رواج نداشت .

صحبت و حرف حدیث زیاد است . چون هم اکنون بهار طبیعت است این  سخن را با  یاد هفتکل و هفتکلی های قدیم و حال با این شعر به پایان می برم .

شرح این هجران و این سوز جگر                  این زمان بگذار تا وقت دگر

والسلام.

/ 2 نظر / 172 بازدید
haftkel_image

سلام.لطفا وبلاگ منو نگاه کرده و ایراداتشو بهم بگید.همچنین اگر مشکلی نداشت توی پیوندهای روزانه تون درجش بکنید. ممنون http://haftkel_image.abarblog.org/

احمدرضا رجبی

سلام مهندس من سالهاست به دنبال پیدا کردن دوست و همسنگر دوران سربازی خودم هستم ایشان آقای موسی کرمی مکوندی بچه هفتگل هستند الان نمیدونم کجا و چه کاره است اما خوشحال میشم کمک کنید پیداشون کنم 09136090155